Dušan Bačík
referent poštovej prevádzky

Dušan Bačík

Na pošte si prešiel takmer všetkým

Keď pán Bačík zistil, že štúdium nebude pre neho tou správnou cestou a v roku 1974 sa začal obzerať po budúcom povolaní, dostal viacero ponúk. Pretože ho práca s ľuďmi lákala viac ako vysedávanie nad formulármi niekde v kancelárii, napokon zvíťazila pošta. „Prešiel som prakticky všetkým. Začínal som ako manipulant v kartovacom oddelení a po ukončení vojenčiny ako administrátor a kartista. Potom som pôsobil ako zástupca vedúceho pošty, no pretože ma to vždy ťahalo k ambulantným poštám, požiadal som v roku 1989 o preradenie – a začal som jazdiť. Práca to bola veľmi náročná, zásielky sme museli triediť veľmi promptne počas cesty, no takýto slobodný život ma veľmi bavil a strávil som ním pekných osem rokov. Po organizačnej zmene v roku 1997 som sa stal vedúcim zmeny vo výpravni uzáverov, neskôr som sa zaoberal prepravnou štatistikou a dnes som referentom poštovej prevádzky a prepravy,“ rekapituluje svoje doterajšie pôsobenie.

Prvý nositeľ titulu Zamestnanec roka

Pracovníci Slovenskej pošty hlasovaním rozhodli v rámci udeľovania cien pri príležitosti Svetového dňa pošty po prvý raz o tom, kto sa stane držiteľom titulu Zamestnanec roka 2014. Najväčšiu podporu svojho „fanklubu“ napokon získal práve Dušan Bačík. „Považujem za veľkú česť, že si na mňa ľudia spomenuli a poslali mi hlasy. Asi to bude tým, že som medzi nich často chodil a snažil sa im pomôcť pri nadobúdaní rôznych, predovšetkým technických zručností,“ komentuje svoj úspech pán Dušan.

Poštár telom i dušou

„Už štyridsať rokov som telom i dušou poštárom a v prostredí SP som si dokonca našiel aj svoju manželku. Svoje najdôležitejšie životné rozhodnutia som nikdy neoľutoval,“ hovorí sympatický Považskobystričan. Popri najväčšej vášni – pošte – vždy rád športoval a momentálne sa venuje predovšetkým cyklistike. Za pekného počasia si cestu z bydliska v Považskej Bystrici na pracovisko do Žiliny odšliape na pedáloch, pričom k tomuto koníčku sa mu podarilo pritiahnuť i niektoré z kolegýň. Spolu sedlajú po poobediach dvojkolesové tátoše a vychutnávajú si pohodu pri tamojšom vodnom diele. Okrem toho rád chodí do prírody a venuje sa turistike.